Cena Dogecoin wciąż rośnie jak szalona

Cena Dogecoin wciąż rośnie jak szalona

Cena Dogecoin wzrosła o ponad 80 procent w ostatni czwartek po aktywności na Reddit, gdzie wielu fanów tego aktywa zebrało się, aby przedyskutować nowe zainteresowanie Wall Street rzekomo walutą, która początkowo zaczęła się jako żart.

CoinMarketCap.com – który monitoruje i śledzi wiele wiodących aktywów cyfrowych na świecie – twierdzi, że Dogecoin skoczył aż o 60 procent zaledwie kilka dni temu, a kolejne skoki Bitcoin Code nastąpiły zaledwie kilka godzin później. W sumie wolumen obrotu Dogecoin wzrósł o około 1000 procent, ponieważ coraz więcej fanów kryptowalut chciało wziąć udział w akcji i skorzystać z ostatnich skoków cen.

W momencie pisania tego tekstu, Dogecoin jest notowany za około 0,0138 USD.

Składnik aktywów ma jeden z najbardziej wyjątkowych wprowadzeń w historii. Uruchomiony pod koniec 2013 roku jako fork kryptowaluty Litecoin, Dogecoin został opracowany przez inżynierów oprogramowania Billy Markus i Jackson Palmer. Składnik aktywów nie miał eksplodować tak, jak to się stało. Został po prostu zapoczątkowany jako swego rodzaju moneta meme, a do dziś portret małego, uroczego szczeniaka Shiba Inu, który służy jako maskotka, stał się mile widzianym widokiem dla wielu fanów handlu cyfrowego.

Jednak Dogecoin od tego czasu zgromadził kapitalizację rynkową w wysokości około 1 miliarda dolarów, a nawet przyciągnął uwagę wielu światowych liderów technologii, takich jak przedsiębiorca z RPA Elon Musk – dyrektor generalny Tesli i SpaceX.

Często Musk był cytowany jako wierzący w Dogecoin, posuwając się tak daleko, że w pewnym momencie określił go jako „najlepszą monetę“. Ponadto, Musk był szeroko plotkowany, aby służyć jako nowy dyrektor generalny aktywów na początku 2019 roku, chociaż te plotki nie zdołały wynieść wiele. Mimo to, Musk wydaje się mieć miękkie miejsce dla waluty, która została ostatecznie sklasyfikowana jako sposób na napiwek dla twórców treści, gdy tylko wyłożyli coś dobrego.

W chwili obecnej, wielu handlowców było aktywnych na Reddit i innych mediach społecznościowych, aby dyskutować o tym, co może potencjalnie wynieść Dogecoin na nowe wyżyny. Jeden z postów – który w momencie publikacji przyciągnął ponad 170 komentarzy – stwierdzał:

Po obejrzeniu tej całej sprawy z GameStopem, jestem pewien, że jesteśmy świadomi potęgi internetu i siły w liczbach. Powinniśmy wszyscy zebrać się dla Doge i podbić cenę.

Czy to może prowadzić do czegoś większego?

W odpowiedzi, jeden z użytkowników Reddit napisał:

Przegapiłem fale na GME i nie zdążę na pociąg AMC, ale mam kilka tysięcy DOGE, którymi chcę wyjechać na księżyc!

Odniesienie GameStop powyżej ma do czynienia z niedawną historię zakładów Wall Street umieszczenie stosy gotówki do GameStop i podobnych firm jako sposób naciskając przeciwko funduszy hedgingowych krótkich sprzedawców.