Przewodnik kryptokurrency Guide Część

Szacunki wskazują, że około 90% światowych pieniędzy to pieniądz cyfrowy, co oznacza, że większość naszych pieniędzy nie jest drukowana w formie gotówkowej, ale jest to tylko pieniądze i zera na serwerze bankowym. Jak długo potrwa, zanim te cyfrowe numery na serwerze bankowym staną się bezbronne?

To pytanie prowadzi do powstania krypto-walutowości, ponieważ krypto-waluta jest odporna na hakowanie i inflację i jest przechowywana w zdecentralizowanym systemie znanym jako łańcuch blokowy.

Kryptokurrency – Bitcoin Revolution

Aby zatrzymać inflację, większość dostępnych Bitcoin Revolution walut kryptograficznych ma na celu stopniowe zmniejszanie produkcji, co w konsekwencji spowodowałoby ostateczne ograniczenie całkowitej ilości waluty, która kiedykolwiek będzie w obiegu.

Zdecentralizowana krypto-waluta jest produkowana przez system po kursie, który został ustalony w momencie tworzenia systemu i jest publicznie znany wszystkim, którzy z niego korzystają. Zapewnia to regulację liczby generowanych jednostek waluty.

Część 2: Jak działają waluty kryptograficzne
Skąd pochodziła kryptokurrency?
Zawartość [pokaż]

W 2009 roku powstała pierwsza zdecentralizowana kryptokurrency. Bitcoin został wykonany przez dewelopera pod pseudonimem Satoshi Nakamoto i choć istnieje wiele spekulacji, ich prawdziwa tożsamość wciąż nie jest znana.

Twierdzono, że Nakamoto był człowiekiem żyjącym w Japonii i urodził się 5 kwietnia 1975 roku, jednak oznaki wskazują na to, że twórca bitcoinów jest w rzeczywistości kryptografem lub informatykiem nie-Japońskiego pochodzenia, mieszkającym w Stanach Zjednoczonych lub w Europie.

Kiedy powstawał Bitcoin, podobnie jak pierwsza baza danych w łańcuchu blokowym w ramach wdrażania kryptokurrency. Ich forexaktuell cyfrowa kreacja walutowa jako pierwsza rozwiązała problem podwójnych wydatków, który został zidentyfikowany w standardowej walucie.

Korzyści płynące z używania kryptokursuryty
Istnieje wiele korzyści wynikających z zastosowania zdecentralizowanej kryptokurrency, w tym:

Bezpieczeństwo. W przeciwieństwie do aktywów centralnie kontrolowanych, takich jak np. standardowa waluta: W przeciwieństwie do centralnie kontrolowanych aktywów, takich jak standardowa waluta, obligacje i papiery wartościowe, zdecentralizowana krypto-waluta nie jest podatna na włamania lub manipulacje. Dzieje się tak dlatego, że krypto-waluta nie jest przechowywana przez rekordy tylko w jednym miejscu, ponieważ w rzeczywistości istnieje na setkach tysięcy serwerów na całym świecie. Jeśli weźmiemy Bitcoin jako przykład, możliwe jest tylko wtedy, gdy 51% mocy obliczeniowej serwerów zostanie złośliwie zaatakowane w sposób skoordynowany, co jest zadaniem niemożliwym ze względu na ogromną moc obliczeniową rozproszoną na całym świecie, a także ograniczoną ilość szkód, które można by było wyrządzić.